Piramit Bahçe ile sera yetiştiriciliğine profesyonel çözümler

Piramit Bahçe ile sera yetiştiriciliğine profesyonel çözümler

Havada (Aeroponic) yetiştirme, toprak veya agregat ortamı olmaksızın sağlıklı organik sebzeleri, bitki ve çiçekleri yetiştirme sürecidir.

Havada yetiştirme kendi sebze, bitki ve çiçeklerinizi organik olarak %30 oranında daha kısa sürede ve %80’den daha az suyla yetiştirebilmenizi sağlayan devrim niteliğinde bir yeniliktir. 

Piramit Bahçe,  havada yetiştirme sürecini en verimli şekilde değerlendirmek amacı ile dikey yetiştirme yöntemi ile birleştirilmektedir. Piramit içerisinde havada asılı şekilde duran bitki kökleri besin değeri yüksek su ile ideal miktar ve süreçte sulanmaktadır. Böylece köklerin O2 ile teması arttırılarak bitkilerin daha hızlı gelişimi sağlanır. Fazla gelen su ise tanker içerisine dolar ve filtre edildikten sonra geri dönüşümü sağlanarak tekrar kullanılır.

Kök sebzeler Piramit bahçenin iç kısımda yetiştirilirken lifli sebzeler de dış kısımda yetiştirilir. Odunsu bitkiler ağırlık sebebi ile Piramit bahçede yetiştirilememektedir. Piramit bahçeler isteğe bağlı olarak tek veya çoklu olarak kullanilabilmekte hatta endüstriyel üretim yapılabilmektedir.

Piramit Bahçe içerdiği panellerle birlikte 136 bitki yetiştirme kapasitesine sahiptir.  Bitki oyukları 15 santim aralıklarla düzenlenmiştir. Bu durum bitkilerinizi gereken ferah ve sağlıklı aralıkta yerleştirebilmeniz için size esneklik sağlamaktadır. Toprak etkeni ortadan kalktığı için sistemde yabancı ot sorunu da kısa yoldan yok edilebilmektedir.

Piramit Bahçe'nin 120 cm x 120 cm ölçülerindeki yetiştirme alanı size 136 farklı bitkiyi aynı anda yetiştirme imkânı sunmaktadır. Sadece daha geniş çeşitlilikte ve daha çok sayıda bitki ekmekle kalmayacak aynı zamanda tüm bitkilerin aynı anda olgunlaşmasını önleyecek şekilde kademelerle ekim yapabileceksiniz. Eğimli yapısı ve 4 taraflı piramit tasarımı sayesinde Piramit Bahçe diğer düz ve dikey sistemlerle karşılaştırıldığında bitkilere daha fazla güneş ışığını eş dağılımlı olarak sağlamaktadır.

Mineral, vitamin ve asit kontrolünün bitki çeşidine ve gelişme dönemine göre en iyi şekilde yapılabiliyor olması, organik, sağlıklı, hızlı ve daha gür bitki yetiştirmeyi %30 oranında hızlandırmaktadır. Bunun yanı sıra Piramit Bahçe’nin benzersiz dâhili sulama sistemi, yalnızca gerektiğinde, ideal sürede ve firesiz sulama yaptığından  su tüketimini de  %80 oranında azaltmaktadır. Güçlü köklere ve sağlıklı gövdeye sahip bitkilerin hastalıklara dirençli ve parazit organizmalara karşı daha az duyarlı hale geldiği de bilinmektedir. Bütün bu özellikler sayesinde bitkiler çok daha hızlı, sağlıklı, güzel kokulu, daha lezzetli ve tertemiz yetişmekte, şehir de tarımcılığa imkân vermektedirler.

Piramit Bahçe’nin geleceği değiştireceğine inanıyoruz.  Kuraklık dünyanın büyük bir kısmı için güncel ve çok ciddi bir tehdittir. Bunun ötesinde çok ciddi bir iklim değişikliği tehlikesi ile de karşı karşıyayız. Ayrıca tarımda kullanılan birçok kimyevi madde, çevresel kirlilik sağlıklı ve yeterli beslenmemize olanak vermemektedir. Nüfusun çok hızlı artışı daha fazla gıda üretimini gerektirirken, genişleyen şehirler, azalan tarım alanları yetiştirmeyi tam tersine azaltmaktadır. Bütün bu olumsuzluklar karşısında insanlığın açık tarımdan örtülü tarıma geçmesi muhakkak olmuştur. Örtülü tarımın yer ve verim açısından en iyi şekilde değerlendirilmesi, üretim miktarının arttırılması ve iyileştirilmesi gerekmektedir.

Piramit Bahçe'yi güneş enerjisi gibi herhangi bir alternatif enerji kaynağıyla karşılaştırdığımızda çevre ve insan hayatı üzerine çok daha büyük olumlu etkisi olduğunu açıkça görebiliriz.  Piramit Bahçe'nin dünya çapında etki potansiyeli dikkate değerdir.