Dragon İklimlendirme Sistemleri

Rejeneratör

Patentli, son teknoloji, sıvı desikant ile havadan su emme işlemini gerçekleştiren iklimlendirme sisteminin ana ünitesi olup, özellikle zorlu dış ortam şartlarında çalışmak üzere yüksek standartlarda malzemeler kullanılarak üretilmiştir.

Dragon Rejeneratör, sistemin ana ünitesidir. Sıvı desikantı kullanarak iç ortamdaki nemi dış ortama taşıyıp atmosfere atan ve kendisine bağlı çalışan Rejenerasyon kuleleri ve İklimlendirme Terminallerinin elektronik, mekanik, termodinamik yönetimini ve kontrolünü sağlayan, soğutma çevrimlerini gerçekleştiren ünitedir. Sahip olduğu patentli ileri teknolojisi sayesinde havadan bir litre suyu emmek için 0.22 KW enerji harcayan dünyanın en verimli nem kontrol sistemidir. Yüksek verimi ve enerji tasarrufu sayesinde çok büyük ortamların nemini ve sıcaklığını kontrol edebilen en ideal teknoloji, en verimli üründür.

Havadaki nemi istenen seviyede hassasiyetle tutabilmek için nemi düşürdüğü gibi havaya nem de ilave edebilmektedir. Dragon teknolojisi, dünyada nem alma işlemi sırasında havaya ısı yükü katmayan tek teknolojidir. Bu sayede soğutma giderlerinde ciddi miktarda tasarruf sağlar.

Dragon Rejeneratörler istendiğinde, nem alma işlemi sırasında kullandığı desikantı soğutarak veya ısıtarak iç ortamdaki sıcaklığında da istenen seviyelerde tutulmasına yardımcı olarak ayrıca soğutma veya ısıtma giderlerinde ciddi oranda tasarruf sağlar. Dragon, farklı ortam sıcaklıkları ve farklı bağıl nem değerlerinde bile verimini kaybetmeden aynı enerji tüketimi ile çalışabilir. Dragon kendisine bağlı terminal ve kulelerin her birini ayrı ayarlarda tutarak, farklı bölümlerde farklı ortam değerleri sağlayabilir.

 

Dragon performans eğrisi:

 

Dragon psychrometric tablosu:

Dragon teknolojisinin getirmiş olduğu yüksek miktarda su emme imkanına sahip Rejeneratörler birçok farklı kapasite ve güçlerde üretilmekte olup, modüler yapısı sayesinde gerektiğinde istenen miktarda Rejeneratörler bir birlerine bağlanarak çok daha yüksek kapasitelere çıkabilmektedir. İçerdiği elektronik yönetim ve kontrol sistemi sayesinde çalıştığı tesisteki bir çok farklı üniteye de bağlanabilme becerisine sahip olup, kendisine bağlı olan bütün üniteleri ayrı ayrı yönetebilme, kullanıcılarına web üzerinden bağlanarak ayarları değiştirebilme, takip edebilme imkanı verir.


Dragon İklimlendirme Sistemleri